szczepionka

VOXVERITAS ® pomoże w uzyskaniu odszkodowania po przyjęciu szczepionki na Covid-19

Komu należy się odszkodowanie po przyjęciu szczepionki na COVID-19?

Szczepienia na Covid – 19 w naszym kraju rozpoczęły się 27 grudnia, podobnie jak w większości państw UE. Takie działania mają się przyczynić do zwalczania globalnej pandemii. Głównym zadaniem nowopowstałej szczepionki jest ochrona przed zakażeniem lub zapewnienie łagodniejszego przechorowania. Tymczasem okazuje się, że zdania Polaków na temat szczepień są bardzo podzielone.

Jak było dotychczas?

Mimo iż jak dotąd nie odnotowano poważniejszych powikłań, to nadal wielu Polaków nie ma zamiaru szczepić się przeciwko Covid – 19, bojąc się skutków ubocznych, w tym groźnego wstrząsu anafilaktycznego. Co jeśli jednak pojawią się u Pacjenta niepokojące objawy, które będą wymagały hospitalizacji?
Do tej pory odszkodowanie po każdym szczepieniu można było uzyskać na ogólnych zasadach, czyli na drodze sądowej. Takie postępowanie z reguły było czasochłonne i dość kosztowne. Wymagało bowiem dokonania wielu czynności i nie zawsze kończyło się oczekiwanym rezultatem.

ODSZKODOWANIE 100.000 PLN ZA POWIKŁANIA POSZCZEPIONKOWE

Świadczenie kompensacyjne od 10 do 100 tys.złotych – tak dziś ogłosił rząd.
W związku z obawami dotyczącymi przyjęcia szczepionki na Covid – 19, postanowiono zmienić procedury związane ze staraniem się o odszkodowanie, w przypadku NOP.
Minister zdrowia ogłosił, że w celu zwiększenia bezpieczeństwa Pacjentów Rząd stworzy Fundusz Kompensacyjny, którego zadaniem będzie wypłacanie odszkodowania osobom, u których po zaszczepieniu na COVID wystąpią niepożądane odczyny poszczepienne (NOP). „Świadczenie kompensacyjne będzie się wahało w przedziale od 10 tysięcy złotych – w przypadku minimalnego progu 14 dni hospitalizacji aż do 100 tysięcy złotych łącznie, czyli zwiększając liczbę dni hospitalizacji bądź łącząc różne elementy, które będą w takiej specjalnej, szczegółowej tabeli opisującej kryteria przyznawania świadczenia” – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.

NAJWIĘKSZE ODSZKODOWANIA TO WSTRZĄS ANAFILAKTYCZNY

By móc wnioskować o odszkodowanie po Covid – 19 u Pacjenta musi wystąpić wstrząs anafilaktyczny, bądź niepożądane odczyny poszczepienne, które wymagać będą hospitalizacji przez co najmniej 14 dni! O NOP możemy mówić wówczas, gdy u Pacjenta w okresie 4 tygodni po podaniu szczepionki wystąpią zaburzenia stanu zdrowia. Okres pobytu w szpitalu ma być wyznacznikiem wysokości odszkodowania.
Najniższe odszkodowanie to 10 tys zł a najwyższe 100 tys zł. Wszystko zależy od konsekwencji zdrowotnych.

VOXVERITAS @ zajmie się odszkodowaniami poszczepiennymi

Naszą kancelaria przygląda się sytuacji i jest przygotowana by reprezentować klientów w ewentualnych sporach o odszkodowanie.

Życzymy wszystkim dużo zdrowia ????

Redakcja VOXVERITAS ®

Przewiń do góry

Bezpłatnie sprawdzimy, czy należy Ci się

Oświadczam też, że wyrażam zgodę na przetwarzanie w/w moich danych osobowych w celu marketingu bezpośredniego i pośredniego produktów lub usług VOX VERITAS ODSZKODOWANIA Sp. z o.o. KRS: 0000651942: ul. Mickiewicza 29 ,40-085 Katowice w tym przesyłania mi ofert marketingowych.