VOX VERITAS zorganizowała PREMIERĘ MOBILNEG EGZOSZKIELETU

Egzoszkielet mobilny – osoby niepełnosprawne znów mogą stanąć na nogi

Kancelaria VOX VERITAS, wspólnie z kliniką AMED Rehabilitacja, zorganizowana w Katowicach premierę urządzenia rehabilitacyjnego nowej generacji – egzoszkieletu Free Walk, którego koszt sięga 390 000 zł. Jest to nowatorski sprzęt przeznaczony dla Pacjentów po urazach kręgosłupa i z niedowładem kończyn dolnych, pomagający odzyskać utraconą sprawność.

Jak działa egzoszkielet mobilny?

Egzoszkielet mobilny to nowatorski pancerze zewnętrzny, który nakłada się na ciało. Urządzenie zasilane jest bateriami, posiada sterowane komputerowo sterowniki (na stawach kolanowych i biodrowych oraz plecach), które wspierają pionizację Pacjenta i dają mu możliwość stanięcia na nogi o własnych siłach. Technologia dedykowana jest dla osób po wypadkach oraz ze schorzeniami neurologicznymi, pomaga w rehabilitacji, odzyskaniu siły mięśni i stawianiu pierwszych kroków. Urządzenie porusza się z prędkością do 2 km/h i jest w stanie pracować do 2 godzin na naładowanych bateriach.

– „Cała konstrukcja waży 20 kilogramów, pozwala Pacjentowi samodzielnie wyjść do sklepu, sięgnąć po kubek lub nawet iść do ślubu, co miało miejsce w USA” – mówił rehabilitant Koordynacji Mateusz Kulikowski.

– „Pacjent może sterować egzoszkieletem przy pomocy tabletu, bezprzewodowego pilota lub za pomocą specjalnych kul” – dodał Mariusz Strzecha z Koordynacji.

Możliwości tego urządzenia nowej generacji wykorzystywane są już w klinice AMED Rehabilitacja w Katowicach, gdzie dzięki egzoszkieletowi Pacjenci po wypadkach zrobili już swoje pierwsze kroki.

 

Link do wywiadu :

https://www.radio.katowice.pl/zobacz,44722,Egzoszkielet-pomoze-pacjentom-stanac-na-nogi.html

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Czytaj także:

zacznij z nami chodzić

Bezpłatna