VOX VERITAS w TVP – PREMIERA EGZOSZKIELETU MOBILNEGO W KATOWICACH

Egzoszkielet rehabilitacyjny waży zaledwie 20 kg, mieści się w niewielkiej walizce i pomaga osobom po wypadkach oraz niepełnosprawnym przykutym do łóżka lub wózka inwalidzkiego znów stanąć na własne nogi. Jest prawdziwym przełomem w nowoczesnej rehabilitacji i daje ogromną nadzieję na odzyskanie sprawności osobom, które dotychczas miały na to niewielką szansę.

Premiera urządzenia najnowszej generacji w Katowicach, zorganizowana przez Kancelarię VOX VERITAS wraz z AMDED Rehabilitacja i Koordynacja, wzbudziła ogromne zainteresowanie wśród osób z branży medycznej, Pacjentów i ich rodzin oraz mediów.

Czym jest egzoszkielet?

Egzoszkielet jest nowoczesną powłoką mocowaną na zewnątrz ciała, która pozwala wzmocnić mięśnie użytkownika. Urządzenie pomaga osobom po wypadkach, z niedowładem kończyn dolnych oraz z chorobami neurologicznymi samodzielnie stawiać kroki. Metalowa rama posiada sterowane komputerowo siłowniki (rozmieszczone na plecach, stawach kolanowych i biodrowych). Siłowniki wspomagają odbudowę utraconych funkcji nerwowych i mięśniowych.

Egzoszkielet mobilny w Katowicach

Na premierze zorganizowanej przez VOX VERITAS zaprezentowane zostały funkcje i możliwości egzoszkieletu w rehabilitacji częściowo lub całkowicie sparaliżowanych Pacjentów..

– Tego typu urządzenie to w Polsce wciąż rzadki i drogi widok. Egzoszkielet nie jest dostępny i powszechny, dlatego wkładamy duży wysiłek w promocję tej nowoczesnej terapii. gdyż wiemy, że jest skuteczna” – opowiadał prezes VOX VERITAS Daniel Kocur.

Przeszkodą dla placówek medycznych i Pacjentów może okazać się cena egzoszkieletu, która wykracza poza przeciętny budżet. Kancelaria VOX VERITAS na co dzień działa w branży ubezpieczeniowej, dlatego doskonale zna koszty rehabilitacji.

– „Ten nowoczesny sprzęt kosztuje 390 000 zł, ale może być sfinansowany z OC sprawcy wypadku. Prywatna nowoczesna rehabilitacja również może być pokryta z polisy, jeśli sprawa zostanie odpowiednio udokumentowana i udowodniona przed ubezpieczycielem” – wyjaśniał Daniel Kocur.

Na premierze nie obyło się bez wzruszeń. Chodzenie o własnych siłach jest marzeniem pana Dariusza Plinty (46 lat), który od 14 lat jest sparaliżowany. Dzięki egzoszkieletowi udało się mu już stanąć na nogi i zrobić pierwsze kroki w klinice AMED Rehabilitacja.

 

Link do artykułu w TVP :https://katowice.tvp.pl/44131756/egzoszkielet-zamiast-wozka-nadzieja-niepelnosprawnych-na-lepsze-zycie

 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Czytaj także:

zacznij z nami chodzić

Bezpłatna