UWAGA! KLUCZOWE WARUNKI UZYSKANIA WYSOKIEGO ODSZKODOWANIA I ROBOTYCZNEJ REHABILITACJI – poważne obrażenia ciała

 

DLA POSZKODOWANYCH W WYPADKACH NAJWAŻNIEJSZE JEST OTRZYMAĆ NOWOCZESNĄ REHABILITACJĘ I WYSOKIE ODSZKODOWANIE.

KLUCZOWE ELEMENTY WALKI O ODSZKODOWANIE  :

 

  1.  NIEZALEŻNE  SPECJALISTYCZNE OPINIE MEDYCZNE I PYTANIA DO BIEGŁYCH SĄDOWYCH

 

Po poważnym wypadku samochodowym pacjent często wymaga specjalistycznej rehabilitacji. Niestety rodzina często nie jest zorientowana gdzie się udać o pomoc i jakie leczenie będzie dla poszkodowanego skuteczne i najwłaściwsze. System leczenia państwowego w Polsce niestety  wiemy jaki jest.

Na rynku polskim znajdują się komercyjne kliniki rehabilitacyjne, które stosują skuteczne robotyczne  metody rehabilitacji i mogą znacznie przyspieszyć proces leczenia. Miesięczna terapia kosztuje  około 30.000 PLN. I mało kogo stać by ponieść taki wydatek. Istnieje jednak sposób finansowania  tak drogiego leczenia z oc sprawcy wypadku. Należy jednak wiedzieć jak to profesjonalnie i skutecznie przeprowadzić.

 

  • NIEZALEŻNA SPECJALISTYCZNA OPINIA MEDYCZNA  To podstawowy element. Moi specjaliści  dla naszego klienta zlecają specjalistyczne niezależne opinie medyczne lekarzy: neurologii, neurologopedii, psychiatrii, fizjoterapii, rehabilitacji – celem opisania charakterystyki i znalezienia najlepszej metody rehabilitacji oraz zaplanowania i ułożenia programu rehabilitacji z wykorzystaniem zrobotyzowanych urządzeń. Badanie pacjenta jest wykonywane z  wykorzystaniem zrobotyzowanych urządzeń do pomiaru  i użyciem skali ICF ( międzynarodowa skala oceny sytuacji poszkodowanego ). Konsultacja lekarska  trwa około 2 h i jest pieczołowicie przeprowadzana – zakończona opinią medyczną, mówi – Daniel Kocur Dyrektor Zarządzający VOX VERITAS

 

 

  • PYTANIA DO BIEGŁYCH SĄDOWYCH  Drugi podstawowy element. Po opinii medycznej  kluczową kwestią  w walce o wysokie odszkodowanie pytania do biegłych. Niestety klienci często nie zagłębiając się w praktyki procesowe i nie wiedzą , że ten aspekt sprawy jest kluczowy dla ich przyszłości. W sądzie sytuacja jest zero – jedynkowa, mamy tylko jedno podejście. Sąd nie zna się na tego typu sprawach a swoją decyzję podejmie biorąc pod uwagę zgromadzone dokumenty i konsultacje lekarskie, jak również opinie biegłych. Każdy z lekarzy na nasze zlecenie układa specjalistyczne  pytania do  biegłych sądowych  z wykorzystaniem międzynarodowej  wiedzy i badaniach klinicznych o zrobotyzowanych możliwościach  leczenia i jej skuteczności. Pytania zawierają jeżeli istnieje taka potrzeba ilość użycia kalorii w przypadku pacjentów śpiączkowych, częstotliwości pobytów w komercyjnej klinice i konieczności pokrycia tych kosztów przez ubezpieczyciela – także w przyszłości.  Zależy nam by pytania były zadane w taki sposób, aby poszkodowany miał zabezpieczone nowoczesne leczenie przez cały okres kiedy będzie to konieczne – a jak potrzeba to przez całe życie.  Pytania również odpowiedzą na pytanie jakie wydatki będą wymagane by pokryć nowoczesne leczenie.W ten sposób  renta może znacznie się zwiększyć, jak również  kwota  na rehabilitację. Ilość pytań jest uzależniona od sprawy ale waha się od 10 to 30 dla każdej specjalności. Więcej nie mogę zdradzić bo to nasze know-how firmowe wypracowane przez ostatnie lata, mówi: Daniel Kocur Dyrektor Zarządzający VOX VERITAS

Takie  kompatybilne rozwiązanie łączące wiedzę medyczną i prawną pozwala nam być kancelarią, która wytacza nowe ścieżki na rynku odszkodowań i w sądach zlecane przez nas sprawy  są rzetelnie i profesjonalnie prowadzone  w walce o interes poszkodowanego. Efektem naszych działań są  bardzo wysokie odszkodowania , a przede wszystkim zabezpieczenie odpowiedzialności na przyszłość i zmuszenie ubezpieczyciela do wyłożenia z góry określonej kwoty na pokrycie kosztów zrobotyzowanej nowoczesnej rehabilitacji bez rozprawy sądowej bo już w tzw. likwidacji.

Opinie medyczne dla pacjentów mogą być kluczowe w sprawie sądowej i  zaważyć na wysokości  odszkodowania/zadośćuczynienia. Dlatego tak przywiązujemy znaczenie do spraw medycznych i aby realizowane opinie medyczne były sporządzane przez najlepszych lekarzy w Polsce, mówi : Danie Kocur Dyrektor VOX VERTIAS

Warto korzystać z pełnomocników, którzy  posiadają doświadczenie medyczno-prawne.

 

    2.ROBOTYCZNA REHABILITACJA

 

Na rynku polskim obserwujemy już  wiele klinik neurorehabilitacji , które wykorzystują nowoczesne metody leczenia dla swoich pacjentów z wykorzystaniem np. : lokomatu, luny , egzoszkieletu. Współpracujemy z najlepszymi klinikami rehabilitacji w Polsce. Nasi specjaliści konsultują  z lekarzami metody leczenia i kierują naszych pacjentów jedynie do renomowanych klinik rehabilitacyjnych, którą są w stanie wykorzystać wszystkie dostępne nowoczesne metody leczenia.

 

  • BEZPŁATNA ROBOTYCZNA REHABILITACJA Z OC SPRAWCY Poszkodowany  w wypadku musi mieć zapewnione najlepsze możliwe dostępne leczenie na rynku. Tak jak zostało wspomniane wcześniej na nasze zlecenie ma wykonaną  niezależną wielostronnicową specjalistyczną opinię medyczną, która zawiera opis skutków wypadku, rokowania i  możliwe sposoby leczenia dostępne na rynku ( np. robotyczna rehabilitacja ) a celem opinii jest pokazanie ubezpieczycielowi , że  wyłożenie z góry potrzebnej kwoty jest zasadne i konieczne, aby proces leczenia przyniósł zakładane efekty. Robotyczna rehabilitacja może znacznie skrócić czas rehabilitacji oraz spowodować , że stan pacjenta nie pogorszy się a może , w niektórych przypadkach się znacznie polepszyć. Układany plan rehabilitacji dla pacjentów neurologicznych  uwzględnia: kilka turnusów rocznie : około 30.000 PLN – 1 turnus oraz rehabilitacje tzw. uzupełniającą z wykorzystaniem również zrobotyzowanych metod rehabilitacyjnych. Najważniejszym jednak elementem jest opinia medyczna, mówi : Daniel Kocur Dyrektor Zarządzający VOX VERITAS

Zauważamy, że wyprzedzamy nieco wiedzę Ubezpieczycieli ale co napawa optymizmem Ubezpieczyciele tworząc specjalne działy zajmujące się nowymi sposobami leczenia będą wkrótce mogli merytorycznie odpowiedzieć na nasze wnioski dowodowe i przygotowane opinie medyczne i zalecenia robotycznej rehabilitacji. Ubezpieczyciele zauważają coraz bardziej potrzeby rynkowe i zaczynają rozumieć , że dojście jak najszybsze do sprawności leży po prostu w ich interesie. Mamy dużą satysfakcję, że nasze działania nie idą na marne ale dla pożytku poszkodowanych.

      3. WYSOKIE ODSZKODOWANIE/ZADOŚĆUCZYNIENIE I RENTA

 

Wysokie odszkodowanie/zadośćuczynienie to dla poszkodowanych często najistotniejszy element zabezpieczający jego przyszłość. Zauważamy jednak, że nie mniej ważny element a często ważniejszy jest zabezpieczenie kwoty na pobyt w klinice rehabilitacji – jako niezależny element odszkodowania oraz  zasądzenie wysokiej renty na potrzeby rehabilitacji uzupełniającej – domowej. Sprawa Sądowa to kluczowy aspekt dla poszkodowanego w wypadku. Zauważamy również zależność dobrze przygotowanych niezależnych opinii medycznych i pytań do biegłych sądowych na wysokość odszkodowania i renty. Znacząco wyższe bywają odszkodowania i renta po tak przygotowanej sprawie.

VOXVERITAS korzysta z najlepszych  w tej dziedzinie Adwokatów , Radców Prawnych , którzy po sporządzonych opiniach medycznych mogą wykorzystać cały arsenał prawny do walki na sali rozpraw. Trzeba zauważyć , że na Sali sądowej ważnym elementem jest po pierwsze to kto reprezentuje klienta oraz to, żeby został odpowiednio sporządzony pozew sądowy i zadane odpowiednio pytania do biegłych ( zaprojektowane przez lekarzy specjalistów z danej dziedziny a nie przez prawników ).  Sądy często na 1 rozprawie nawet w trybie zaocznym – po tak przygotowanej sprawie uznają nasze roszczenia i zabezpieczają wysokie renty oraz zaliczki na poczet robotycznej rehabilitacji.

Wysokie odszkodowanie

Przykład. Rodzic klienta zgłosił się do nas prosić o pomoc.  Synowi uznali jedynie 120.000 PLN  i nie chcieli dopłacić ani 1 zł. Zleciliśmy specjalistyczne badania przez sztab lekarzy w tym profesorów rehabilitacji. Adwokat sporządził odwołanie na 14 stron z uwzględnieniem 14 czynników renty – zrobotyzowanej w domu pacjenta oraz turnusów rehabilitacyjnych w klinikach. Efekt pracy moich specjalistów – 356.000 PLN , 3.000PLN renty oraz bezpłatne cykliczne pobyty w klinice rehabilitacji – koszt 1 miesiaca 30.000 PLN. Do tego nowoczesny superlekki wózek inwalidzki z przystawką elektryczną. Po tak dobrze przygotowanej sprawie sporządziliśmy pozew na kwotę 2 mln PLN, mówi: Daniel Kocur  Dyrektor Zarządzający VOX VERITAS.

Drugi przykład skuteczności niezależnych opinii. Klient trafił do nas celem poprowadzenia sprawy o odszkodowanie. Na nasze zlecenie do domu pacjenta ponad 300 km pojechał lekarz rehabilitacji celem przebadania – pacjent leżący. W wyniku wydanej opinii medycznej , jak również innych przeprowadzonych i naszych roszczeń Ubezpieczyciel zgodził się na wyłożenie z góry określonej sumy pieniężnej w kwocie 58.000 PLN za 2 miesiące pobytu w klinice rehabilitacji i wstrzyk botuliny w miejsca spastyczne. Pozew Sądowy na kwotę 1,5 mln zł.

Tak prowadzona sprawa to idealny model współpracy z lekarzami, klinikami rehabilitacji i prawnikami. Pełnomocnik może w potyczce z Ubezpieczycielem wykorzystać wszelką dostępną wiedzę medyczną by zabezpieczyć interes poszkodowanego i uznać odpowiedzialność na przyszłość.

Zachęcamy do BEZPŁATNEJ PORADY I DORADZTWA PO WYPADKU

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Czytaj także:

Sens życia

Sens życia

Jaki jest Sens życia? Życie czym jest, jaki jego sens… zadajemy sobie to pytanie?? Myśli te przychodzą jak przypływy i odpływy uderzając w nas jak fale

Czytaj więcej »

zacznij z nami chodzić

Bezpłatna