Sens życia

Jaki jest Sens życia?

Życie czym jest, jaki jego sens… zadajemy sobie to pytanie?? Myśli te przychodzą jak przypływy i odpływy uderzając w nas jak fale o brzegi i skały  – smagane naszymi uczuciami i myślami. Kolejne karty życia zapisywane tym co dla nas nieznane, czego się boimy, ale czy to juz nie jest odpowiedzią ? że to co wywołuje u nas lek, przed czym się wzbraniamy jest jednocześnie tym co właśnie powinniśmy zrobić.  Tak, bo prawdziwe życie zaczyna się dopiero tam, gdzie kończy się lęk i to wcale nie wstyd, że często brakuje nam sił, że znów upadamy pod ciężarem codziennych spraw. Nasza codzienność może być jednak najpiękniejsza, właśnie dzisiaj, tu i teraz – nie żadna inna, bo to ona buduje nasze życie, a nie dni wybrane.

Człowiek pozostaje dla siebie istota niezrozumiała, jego życie pozbawione jest sensu jeśli nie objawi mu się miłość, jeśli jej nie spotka, nie dotknie, nie uczyni w jakiś sposób swoją. W słowie miłość mieści się tak wielka głębia, odpowiedź na tak wiele – na naszą odwieczna tęsknotę. Jeśli ja zrozumiemy, przyjmiemy, nasze życie uczynimy nowym, pełnego sensu i szczęścia. ,,Miłość mi wszystko wyjaśniła, miłość mi wszystko rozwiązała, dlatego uwielbiam te miłość gdziekolwiek by przebywała”.

Wlaśnie ta miłością uczmy się leczyć rany przeszłości, tak aby milość była potężna, a towarzysząca jej nadzieja większą od tego wszystkiego co może się tej nadziei sprzeciwiać.  Tym samym nie pozwólmy umrzeć nadziei, ale w każdym położeniu abyśmy umieli ja odnaleźć i oprzeć się o nią.

Dzisiejszy świat proponując ulude i karykatury szczęścia bardziej niż kiedykolwiek potrzebuje odkryć prawdziwy sens życia i to w perspektywie życia wiecznego. Dlatego zwróćmy swój wzrok ku górze. W Bogu poznamy nie tylko nasza nędzę, ale przede wszystkim nasza wielkość. To On kocha nas bezwarunkowo, wyzwala nas od lęku i ożywia nasza nadzieje. Szczytem poznania Boga i drugiego  człowieka osiągamy w miłości, która przemienia nasze serca i uwrazliwia. I chociaż miłości nie możemy się wyczuć jak tabliczki mnożenia to jednak nie ma nic tak do wyuczenia jak właśnie miłości.

Życie ma swój kres, nasz czas jest ograniczony, a mijające godziny, dni, miesiące unoszace nas nad falami czadu nigdy nie powrócą!! Dlatego nie odkładajmy niczego na później. Z mądrością serca dzielmy się tym co mamy, dawajmy siebie innym, swój czas, myśli, uczucia – bo nie nauczymy się fruwac z uczuć gdzie brak skrzydeł emocji. Nie poznamy życia, nie pozwalając sobie na miłość na bycie z innymi na wspólne rozmowy. Milczenie rodzi milczenie, a później pojawia się w nas głucha cisza która zaczyna zalegac jak beton unicestwiajac nędzę serce w samotności własnych pragnień. Nie bójmy się upadkow, które są częścią życia, a podnoszenie się to w istocie samo życie. Bo zycie to prezent, zaś bycie szczęśliwym to nasz wybór…

Co wybierzemy?? Ten co się wspina zaczyna ciągle od początku, a tych początków nie ma końca. I chociaż nie zawsze to wszystko jest zrozumiałe, bo czy takie musi być??  Dla ducha potrzebna jest pewna jałowosc, niewystarczalosc bez pewności ze sami możemy na sobie tylko polegać, na to wzystko znaleźć odpowiedź. Moze te momenty szczególnie sa nam potrsebne, bo w każdym trudnym doświadczeniu odkrywamy prawdę o nas samych i życiu, czasami próbach nad wyraz ciężkich. W tych momentach przychodzą nam z pomoc Anioły miłości które są wśród nas – dlatego my jako kancelaria chcemy być takimi Aniolami blisko ludzi nasza misja jest niesienie i dawanie dobra, milosci i wsparcia tych wszystkim którzy tego potrzebują i chcą odnaleźć na nowo zagubiony sens życia. My tylko siejemy kto inny daje wzrost.

Naszym listem Wy jesteście napisanym nie atramentem, lecz Duchem Bożym, nie na kamiennych tablicach, lecz na żywych tablicach serc.

Autor : VOX VERITAS  Joanna

Sens życia

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Czytaj także:

UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA

UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA – jak uzyskać?              Wielu z nas zastanawia się co kryje się pod pojęciem procedury upadłościowej oraz kto może z niej skorzystać. Sam

Czytaj więcej »

zacznij z nami chodzić

Bezpłatna