Radio RDN Małopolska podsumowała konferencję „Straty Życiowe”

Centrum Leczenia Traumy w Zabawie powinno powstać jak najszybciej – mówią jednogłośnie uczestnicy zakończonych właśnie w sanktuarium bł. Karoliny warsztatów dla osób po stracie. To ogromna szansa dla ludzi, którzy nie radzą sobie w tragicznych sytuacjach.

Tu dochodzimy do siebie, zaczynamy rozumieć sens cierpienia, odzyskujemy wiarę w normalne życie – mówi Pani Zofia, której córkę zamordowano przed rokiem. – Dzięki temu, że jesteśmy tutaj, w Zabawie u Bł. Karoliny odzyskujemy ten spokój, którego nam tak bardzo brakuje. Pozostała ta tęsknota za córką. Jesteśmy pogodzeni z tym, że Pan Bóg zabrał ją w odpowiednim dla niej momencie. Ten ból, ta strata jest w nas cały czas – dodaje pani Zofia.

Na warsztatach dla osób po stracie omawiano najtrudniejsze życiowe przypadki. Były świadectwa ludzi, którzy sobie z nimi poradzili i teraz robią coś dobrego dla innych. Ks. Piotr namawia mieszkańców diecezji tarnowskiej do odwiedzania sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie. Jego zdaniem to miejsce niezwykłe głównie poprzez postać patronki – zamordowanej przed laty 16-latki spod Tarnowa, która udziela wielu łask ludziom w potrzebie.

– Pozbawiona życia ziemskiego, a teraz z chwały Trójcy Świętej jest niezwykłą rozdawczynią tego szczęśliwego działu. Karolinko kochana – pozdrawiamy cię najserdeczniej pośród wszystkich świętych „małolatów” – dodaje ks. Piotr.

Czy Centrum Leczenia Traumy w Zabawie powstanie? Proboszcz parafii bł. Karoliny, ks. Zbigniew Szostak nie kryje, że sprawie zapanowała cisza. – Wydaje się, że Pan Bóg na ten temat milczy, że ci, którzy mają środki, którzy mogliby je tutaj wyasygnować – również milczą. Pozostaje ufać, że Pan Bóg wybierze taki moment, takich ludzi, takie okoliczności, że będzie to najlepsze. Wiem, że ten czas milczenia jest bardzo ważny dla nas. Musimy się do tego przygotować – mówi ks. Zbigniew.

Warsztaty dla osób po stracie odbywają się w Zabawie cyklicznie, przyjeżdżają uczestnicy z całej niemal Polski. Trwają zwykle trzy dni. Sanktuarium jest znane także z betonowego pomnika Przejście, który symbolizuje inny wymiar życia oraz ze spotkań z ludźmi, którzy stracili swoich bliskich także w wypadkach drogowych. Duże uroczystości z ich udziałem organizowane są każdego roku, 18 listopada.

Źródło:

Czy w Zabawie powstanie Centrum Leczenia Traumy?

 

Przewiń do góry

Bezpłatnie sprawdzimy, czy należy Ci się

Oświadczam też, że wyrażam zgodę na przetwarzanie w/w moich danych osobowych w celu marketingu bezpośredniego i pośredniego produktów lub usług VOX VERITAS ODSZKODOWANIA Sp. z o.o. KRS: 0000651942: ul. Mickiewicza 29 ,40-085 Katowice w tym przesyłania mi ofert marketingowych.