Plaga zaniżonych ugód odszkodowawczych

Plaga zaniżonych ugód odszkodowawczych. Kancelarie Prawne VOX VERITAS jako jedna z nielicznych Kancelarii Odszkodowawczych gwarantuje w umowie zapis zabezpieczający interes Klienta. Kancelaria NEGOCJUJE  MAKSYMALNĄ KWOTĘ MOŻLIWĄ DO OSIĄGNIĘCIA ale to KLIENT WŁASNORĘCZNIE PODPISUJE UGODĘ.

Zapis w umowie daje gwarancje,że nie zawsze ugody w imieniu Klienta bez Jego wyraźnej pisemnej zgody :

„4. Kancelaria oświadcza, iż wykonując niniejszą Umowę, bez uprzedniego porozumienia ze Zleceniodawcą i bez jego zgody nie zawrze ugody, która będzie dotyczyć osoby Zleceniodawcy. Wyrażenie zgody przez Zleceniodawcę na zawarcie ugody może nastąpić w formie pisemnej lub email.”

W ostatnim miesiącu zainteresowaliśmy się problemem zaniżonych ugód podpisanych przez firmy odszkodowawcze w imieniu Klienta.

Okazuje się , że na rynku odszkodowań jest wiele firm , które w imieniu Klienta podpisuje szybkie zaniżone ugody. Nie sądziliśmy ,że takie sytuacje zdarzają się również przez znane duże firmy odszkodowawcze.

Jak wygląda procedura na rynku odszkodowań ?.

1. Klient podpisuje umowę. Po 30 dniach od momentu zgłoszenia roszczenia przez firmę odszkodowawczą ubezpieczyciel powinien wydać decyzję . Następnie następuje przelew w terminie 30 dni od zgłoszenia roszczenia.

2. Kancelarie zgłaszają reklamacje na decyzje – odwołanie. Ubezpieczyciel z reguły proponuje ugodę celem zamknięcia sprawy. Jest to interes Ubezpieczyciela ( szybka niska ugoda ).

Ten moment działania firmy odszkodowawczej jest bardzo ważny. Zauważamy ,że firmom odszkodowawczym opłaca się podpisać w imieniu Klienta ugodę ( i skasować dobrą prowizję , często 30 % netto ). Zdarzają się firmy odszkodowawcze, które nie walczą o to by Klienta otrzymał odszkodowanie o odpowiedniej wartości adekwatnej do cierpienia. Dzieje się tak z prostego powodu – szybki zarobek góruje nad interesem Klienta. Łatwiej zarobić 30 % netto prowizji w 60 dni , niż czekać na pieniądze czasami 24 miesiące.

Nic by nie było złego w tym ,że ugoda zostaje podpisana , jeżeli spełnione by były co najmniej dwa warunki :

1. Klient jest poinformowany o wysokości ugody. Świadom jej wielkości , zna wielkości ugód w podobnych sprawach oraz zna szacunkową wartość ODSZKODOWANIA WALCZONEGO W SĄDZIE.

2. Klient świadom jest ,że firma odszkodowawcza wywalczyła w jego imieniu maksimum ile się można było w danej sprawie.

Te dwa punkty często nie zostają spełnione. Zbadaliśmy umowy firm odszkodowawczych. Okazuje się ,że wiele firm stosuje zapis o „możliwości podpisania ugody w imieniu Klienta „. Jest to bardzo niebezpieczna praktyka , którą zgłaszają do nas Klienci. Niestety firmy Odszkodowawcze bywa ,że persfazyjnie nakłaniają Klientów na podpisanie ugód, tłumacząc , że w Sądzie nie wiele wiecej można wywalczyć – jest to często kłamstwo. Firmy nie rzadko bez należytej determinacjirozmawiają z Ubezpieczycielem co stanowi narażenie interesów Klienta.

Skargi zostają zgłaszane w odpowiednich instytucjach , a nawet w Sądach z pozytywnymi dla Klientów wyrokami.

Trafiliśmy na ugody podpisane bez wiedzy i w imieniu Klienta.

Wnioski :

Proponujemy nie korzystać z Kancelarii , które w umowach mają zapis o możliwości podpisania ugody w imieniu Klienta.

Konsument powinien roztropnie wybierać Kancelarię , które go reprezentuje i dobrze przeczytać umowę. Proszę sprawdzać referencje i pamiętać ,że duża firma nie gwarantuje dobrego efekty. Często wielkie firmy odszkodowawcze mają wyszkolonych sprzedawców , wiele oferują na początku , jednak sprawy są prowadzone opieszale i podpisywane zaniżone ugody w imieniu Klienta.

27-01-2017.

Żródło :

www.rankingfirmodszkodowawczych.blox.pl

http://rankingfirmodszkodowawczych.blox.pl/2017/02/RANKING-FIRM-ODSZKODOWAWCZYCH-w-POLSCE-za-2016r.html

Plaga zaniżonych ugód odszkodowawczych

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Czytaj także:

zacznij z nami chodzić

Bezpłatna