Odszkodowanie za złamany kręgosłup

Odszkodowanie za złamany kręgosłup

Wypełnij szybki formularz i dowiedź się ile możesz otrzymać.

Odszkodowanie za złamany kręgosłup

Życie toczy się w szalonym tempie. Często nie zauważa się płynącego czasu do momentu, gdy nie wydarzy się tragedia. Wystarczy jedno pośliźnięcie się, jeden niefortunny upadek czy kolizja drogowa i następuje złamanie życia przez złamany kręgosłup. Rozpoczyna się długa rehabilitacja, walka o powrót do sprawności ruchowej, a przede wszystkim procesowanie się o należne odszkodowanie i zadośćuczynienie za załamany kręgosłup. Czy w tak traumatycznych chwilach, podczas życiowej tragedii warto myśleć o należnych środkach finansowych? Ile wynosi odszkodowanie i zadośćuczynienie za załamany kręgosłup? Nasza Kancelaria prawna Vox Veritas specjalizuje się w tego typu sprawach nie tylko pod kątem uzyskania dla poszkodowanych zadośćuczynienia, ale pomagamy także w rehabilitacji.

Odszkodowanie i zadośćuczynienie za złamany kręgosłup.

Jak pokazuje życie, nie wolno się poddawać. Wypadek komunikacyjny może złamać kręgosłup, ale nie może złamać życia. Pokonanym jest ten, kto nie walczy. Podjęcie walki o własne życie, o godne życie przez odszkodowanie i zadośćuczynienie, jest zwycięstwem. Jednak musi być ono pełne i przy minimalnej szansie na odzyskanie sprawności, należy także stoczyć zwycięską walkę o powrót do chodzenia, niezależności. Według licznych orzeczeń sądowych poszkodowani, którzy ulegli wypadkowi i doznali złamania kręgosłupa, otrzymywali od 3000 zł nawet do 2 000 000 zł odszkodowania, gdy doszło do całkowitego niedowładu i porażenia. Nie inaczej było w sprawie z dnia 10.12.2010 (sygn. I C 53/13 – Wyrok Sądu Okręgowego we Wrocławiu), gdy Pan R.T. za załamanie górnego odcinka szyjnego kręgosłupa w wypadku komunikacyjnym otrzymał 100 000 zł. Dlaczego tak się stało? Poszkodowany, który doznał złamania kręgosłupa w wypadku ma prawo do:

 • zadośćuczynienia i odszkodowania za poniesione straty niematerialne i materialne;

 • zwrotu kosztów leczenia;

 • zwrotu kosztów opieki stanowionej przez osoby trzecie;

 • zwrotu utraconych korzyści;

 • renty

 • pokrycia kosztów przekwalifikowania zawodowego

 • zwrotu kosztów dojazdu do placówek medycznych

 • pokrycia kosztów rehabilitacji z polisy OC sprawcy zdarzenia (Uchwała Sądu Najwyższego z dnia 19 maja 2016 r.o sygn. akt III CZP 63/15 Sąd Najwyższy rozstrzygnął, czy poszkodowany w wypadku drogowym w ramach OC posiadacza pojazdu może skorzystać z opieki zdrowotnej poza systemem NFZ).

Pozyskanie środków finansowych od ubezpieczyciela ma nie tylko złagodzić ból i cierpienie w sensie moralnym, ale przede wszystkim ma pozwolić na powrót poszkodowanemu do godnego życia.

Przykładowa sprawa:

Kosztowna i natychmiastowa rehabilitacja dzięki Vox Veritas

Nasza kancelaria prawna Vox Veritas pomaga ofiarom wypadów komunikacyjnych w uzyskaniu jak najszybszej pomocy rehabilitacyjnej. Wiemy, że podstawowe świadczenia zdrowotne nie gwarantują, ani czasowo, ani finansowo kompleksowej, natychmiastowej, a przede wszystkim niezbędnej rehabilitacji. W takich wypadkach z pomocą idą specjaliści z Vox Veritas Rehabilitacja. Oferujemy badania funkcjonalne, opinię lekarzy orzeczników oraz badania udowadniające zakres rzeczywistego uszczerbku na zdrowiu. W pierwszym kroku należy zgromadzić wszystkie dokumenty:

 • pełną dokumentację medyczną z leczenia po wypadku,

 • dokumentację z policji,

 • dokumentację od ubezpieczyciela, który badał wypadek,

 • skierowanie lub zalecenie udania się na rehabilitację.

Przykładowa sprawa:

Głównym założeniem Vox Veritas Rehabilitacja jest świadczenie opieki zdrowotnej osobom ciężko poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnych, a także ze złamanym kręgosłupem i życiem.

Udostępniamy profesjonalny sprzęt rehabilitacyjny

Do Państwa dyspozycji mamy także „Egzoszkielet”, który służy rehabilitacji w ciężkich przypadkach utraty zdolności samodzielnego poruszania się. Egzoszkielet umożliwia pacjentowi chodzenie zbliżone do naturalnego. Przystosowanie urządzenia do pacjenta zajmuje rehabilitantowi nie więcej niż 5 minut. Mimo swojej wagi ok 23 kg jest ona nieodczuwalna dla użytkownika. Jego zadaniem jest normalne stawianie kroków naprzemiennych, siadanie czy wstawanie. Dzieje się to dzięki zasilaniu bateryjnemu, które wprawia w ruch siłowniki ruchowe w okolicach stawów. Egzoszkielet umożliwia podczas rehabilitacji odzyskiwanie czynności ruchowych u osób nawet z całkowitym porażeniem. Terapeuta inicjuje ruch za pomocą przycisku, a urządzenie stymuluje prawidłowe stawianie stóp, wstawanie siadanie czy przenoszenie ciężaru ciała między kończynami dolnymi. Celem rehabilitacji jest odzyskiwanie siły u pacjenta, a egzoszkielet sam może ją wykrywać. Korzyści płynące z zastosowania urządzenia egzoszkieletu to ćwiczenia mięśni, układu kostnego, oddychania, poprawa pracy układu trawiennego i naczyniowego czy stymulowanie układu nerwowego.

Szanowni Państwo, warto walczyć o swoje zdrowie i lepszą przyszłość. Nasza kancelaria Vox Veritas pomaga od pierwszych chwil kontaktu z nami. Analizujemy z pieczołowitą starannością każdą sprawę, a naszym mottem jest „pomoc ofiarom wypadków”. Działamy transparentnie, z empatią i dla nas zawsze najważniejszy jest człowiek.

Przewiń do góry

Bezpłatnie sprawdzimy, czy należy Ci się

Oświadczam też, że wyrażam zgodę na przetwarzanie w/w moich danych osobowych w celu marketingu bezpośredniego i pośredniego produktów lub usług VOX VERITAS ODSZKODOWANIA Sp. z o.o. KRS: 0000651942: ul. Mickiewicza 29 ,40-085 Katowice w tym przesyłania mi ofert marketingowych.