Odszkodowanie za złamaną nogę

Odszkodowanie za złamaną rękę

Wypełnij szybki formularz i dowiedź się ile możesz otrzymać.

Odszkodowanie za złamaną nogę – jak uzyskać?

Chwila nieuwagi na chodniku, sytuacja niezawiniona typu wypadek komunikacyjny i dochodzi do obrażeń ciała. Jednym z częściej spotykanych obrażeń jest złamana noga. Poza złamaniem dojść może do urazu stawu skokowego czy kolanowego, co w konsekwencji skutkuje zerwaniem więzadeł czy ścięgna. Jak uzyskać odszkodowanie?

Najczęściej urazy ciała takie jak złamanie nogi są efektem wypadku komunikacyjnego lub złych warunków np.: na chodniku. Oblodzona nawierzchnia powoduje niestabilny chód, co skutkuje upadkiem w przy pośliźnięciu się. Podobnie jest podczas wypadku komunikacyjnego. Zderzenie się pojazdu z innym powoduje obrażenia, a w tym złamanie nogi. Poza obrażeniami kostnymi może dojść do skomplikowanych złamań, czyli uszkodzenia układu nerwowego, częściowego niedowładu kończyny czy zerwania więzadła w kolanie. Za wszystkie te czynniki, które wpłynęły na pogorszenie się stanu zdrowia, można otrzymać odszkodowanie za załamaną nogę. Samemu ciężko jest w złym stanie zdrowotnym walczyć o swoje prawa przed sądem. Do tego dochodzi często kosztowny proces leczenia i rehabilitacji. Jak uzyskać odszkodowanie za łamaną nogę?

Kancelaria VOX VERITAS – pomagamy z empatią

Nasza kancelaria VOX VERITAS specjalizuje się w uzyskiwaniu odszkodowań w sytuacji, kiedy sprawa wygląda źle lub beznadziejnie. Jeśli Państwo czują się opuszczeni i nikt Państwu nie chce pomóc, to my rozpatrzymy powierzoną nam sprawę z pełnym współczuciem i empatią. Stare powiedzenie „Gdyby kózka nie skakała, to by nóżki nie złamała” jest szalenie nieempatyczne. Gdyby człowiek wiedział, że się przewróci, to by sobie usiadł. Nasza infolinia jest czynna dla Państwa i wstępnie wysłuchamy każdego poszkodowanego. Przeanalizujemy sprawę pod kątem emocjonalnym i prawnym. Następnie poprosimy o komplet dokumentów:

  • Dokumenty z procesu leczenia

  • Opis cierpień ( sytuacja przed wypadkiem , skutki wypadku )

  • Polisę OC sprawcy wypadku

  • Pełnomocnictwo i Umowa oraz RODO

  • Zdjęcia nogi

Ważne by poszkodowany zgłosić do nas możliwie najwcześniej po wypadku , abyśmy mogli udowodnić szkodę wtedy gdy jest ona największa. Ubezpieczyciel często mówi by dosłać dokumenty po zakończeniu leczenia co jest oczywiście na jego korzyść. Po analizie udzielimy pełnej porady prawnej. Dopiero wtedy podpiszemy stosowne dokumenty i podejmiemy wszelkie środki prawne, aby otrzymali Państwo odszkodowanie za złamaną nogę. Firmy ubezpieczeniowe często zaniżają wartość odszkodowania lub próbują uznać winę poszkodowanego, celem niewypłacenia odszkodowania. Dołożymy wszelkich starań, aby odszkodowanie było adekwatne do poniesionego bólu, cierpienia czy poniesionych kosztów rehabilitacji.

Przykładowa sprawa:

Warunki polisy, a życiowa sprawiedliwość

W przypadku, gdy do złamania doszło w wypadku komunikacyjnym to warunki polisa NNW gwarantuje wypłacenie środków na koszty leczenia. Jednak są to środki często niewystarczające, a zadośćuczynienie i odszkodowanie za złamaną nogę można uzyskać z polisy OC sprawcy wypadku. Dlaczego? To sprawca wypadku wpłyną bezpośrednio na Państwa stan zdrowotny, ból i cierpienie. Do tego tracą Państwo często możliwość zarobkowania (utrata premii), swobodnego przemieszczania się, a często nawet wymagana jest opieka domowa – zakupy. W poczet odszkodowania zaliczyć można również duże koszty rehabilitacyjne. Jeśli doszło do komplikacji, zostały uszkodzone więzadła w kolanie czy staw skokowy, to leczenie wymaga zabiegu chirurgicznego, a następnie kosztownej rehabilitacji. Zakładając, że jedna wizyta u rehabilitanta to koszt ok. 150 zł, a konieczność wizyt to 2 x w tygodniu, to koszt miesięcznej rehabilitacji wynosi 1200 zł. Proces leczenia i rehabilitacji złamania i zerwanych więzadeł w kolanie to nawet 1 rok. Rzadko zdarza się, aby kogoś było stać na wydatek rzędu ok. 15 tys. zł na samą rehabilitację, żyjąc z zasiłku chorobowego. Właśnie dlatego jest niezbędne Państwu odszkodowanie za złamaną nogę i walka o zwrot za koszty leczenia. Samemu jednak może to być kłopotliwe.

Czego mogą Państwo od nas oczekiwać?

Przykładowa sprawa:

W ramach naszych działań mogą Państwo otrzymać świadczenie wypłacane jednorazowo za poniesione krzywdy ból i cierpienie. Możliwy jest zwrot wszelkich kosztów związanych z wypadkiem i rehabilitacją złamanej nogi. Wywalczymy dla Państwa jednorazowe odszkodowanie (tzw. kapitalizacja renty), które jest uzasadnione w szczególności, gdy poszkodowany w następstwie wypadku stał się inwalidą, a jednorazowe świadczenie umożliwi mu wykonywanie innego zawodu, czy też rozpoczęcie prowadzenia działalności gospodarczej, przy czym, jeżeli poszkodowany korzysta z tego świadczenia, traci prawo do renty uzupełniającej (art. 447 k.c.). Postaramy się także o zwrot utraconych zarobków, jeśli wskutek wypadku osoba ze złamaną nogą poniosła koszty obniżające poziom jej życia, a także w wyniku niemożności wykonywania zawodu.

Czas rehabilitacji – pomaga VOX VERITAS Rehabilitacja

Więcej szczegółów:www.voxrehabilitacja.pl

Rozumiemy też, że najważniejsze jest zdrowie. Rehabilitacja pourazowa często wymaga podjęcia natychmiastowej rehabilitacji po wypadku lub zabiegu (maksymalnie 2 tygodnie do 3). Ważnym czynnikiem jest zanik mięśni, które osłabiają się z dnia na dzień, gdy nie funkcjonują w wyniku unieruchomienia. Kosztowne masaże stymulujące, regulacja przepływu krwi przez kończynę to wszystko jest ważne. VOX VERITAS Rehabilitacja powstał z myślą o osobach potrzebujących właśnie natychmiastowej pomocy. Dzięki naszym ekspertom mają Państwo sposobność odzyskiwania sprawności ruchowej niemal natychmiast. Wystarczy zadzwonić pod numer +48 290 33 77 udzielić podstawowych informacji o swoim wypadku, dostarczyć niezbędne dokumenty, aby otrzymać bezgotówkowy i praktycznie natychmiastowy dostęp do wysokiej klasy fizjoterapeutów, wspieranych nowoczesnymi technologiami rehabilitacji.

Złamanie nogi tylko z pozoru może być przejściowym urazem. W wielu wypadkach staje się przyczyna utraty pracy, obniżenia poziomu życia i kosztownego procesu leczenia. Pomożemy Państwu w tych trudnych chwilach uzyskać nie tylko zadośćuczynienie i odszkodowanie za złamaną nogę, ale również odzyskać swój własny poziom życia.

Przewiń do góry

Bezpłatnie sprawdzimy, czy należy Ci się

Oświadczam też, że wyrażam zgodę na przetwarzanie w/w moich danych osobowych w celu marketingu bezpośredniego i pośredniego produktów lub usług VOX VERITAS ODSZKODOWANIA Sp. z o.o. KRS: 0000651942: ul. Mickiewicza 29 ,40-085 Katowice w tym przesyłania mi ofert marketingowych.