Odszkodowanie za śmierć matki

odszkodowanie za wypadek śmiertelny

Twoja matka zginęła. Należy Ci się odszkodowanie!

Wypełnij szybki formularz i dowiedź się ile możesz otrzymać.

Specjalizujemy się w odzyskiwaniu: Zadośćuczynienia i Odszkodowania za Wypadki Śmiertelne
z wyszczegulnieniem :odszkodowanie za śmierć dziadka, odszkodowanie za śmierć babci, odszkodowanie za śmierć ojca, odszkodowanie za śmierć matki, odszkodowanie za śmierć syna, odszkodowanie za śmierć córki.

Odszkodowanie za śmierć matki

Życie pisze rozmaite scenariusze, ale niestety równie te najbardziej tragiczne jak wypadek. Traumatyczne przeżycia wykuwane są w naszej pamięci na zawsze, a szczególnie, gdy dotyczą ukochanej mamy. Jest to jedyna kobieta, która kocha zawsze i bezinteresownie. Pustka powstała w wyniku utraty matki w wypadku jest tym głębsza, że nastąpiła nieoczekiwanie, wywołując olbrzymie cierpienie, szok, niedowierzanie.

Następstwa utraty ukochanej mamy są długofalowe i w wielu wypadkach nie kończą się wyłącznie na stratach moralnych. Niektórzy członkowie rodziny tracą majątek na utrzymaniu przy życiu swojej mamy aż do chwili jej śmierci. Drogie koszty leczenia wielokrotnie kończą się kredytami. U dzieci może wystąpić trauma, a nawet nerwica czy zapaść psychiczna. Żadne odszkodowanie nie zastąpi mamy, nawet największe pieniądze świata nie zastąpią jej uśmiechu czy czułego ciepła jej przytulenia. Jednak należy zawalczyć o to, co może, choć w małej cząstce ukoić ból, skołatane nerwy czy poprawić sytuację materialną po utracie żywiciela, jakim była mama. Zadośćuczynienie za śmierć mamy jest nie tylko obowiązkiem, ale również rekompensatą dla poszkodowanych, która w jakiejś części ma powetować nieocenianą stratę.

Kto i kiedy może ubiegać się o odszkodowanie?

O odszkodowanie za śmierć matki ubiegać się może każdy, kto utracił mamę w wyniku wypadku samochodowego a matka nie była winna zdarzenia. W wielu wypadkach o zadość uczynienie mogą zabiegać dzieci i inni członkowie rodziny: rodzeństwo, rodzice oraz najbliżsi, czyli wujostwo, wnukowie. O odszkodowanie ubiegać się można nawet do 20 lat od momentu utraty mamy. Nasza kancelaria VOX VERITAS pomoże rodzinie tragicznie zmarłej matki w otrzymaniu odszkodowania, jeżeli wskutek śmierci ojca nastąpiło znaczne pogorszenie sytuacji życiowej jego najbliższych. Każdą sytuację rozpatrujemy indywidualnie. Korzystając z naszych usług dowiedzą się Państwo komu i na jakich zasadach przysługują pieniądze za śmierć matki.

Ile otrzymam za śmierć matki?

Ciężko rozmawiać o finansach, kiedy rozmowa dotyczy utraty tak ważnej osoby w życiu. Jednak odszkodowanie – zadośćuczynienie to świadczenie, które nie ma koić bólu, a pozwolić na dalsze funkcjonowanie w życiu bez tak ważnej osoby. Pieniądze za śmierć matki mają zrekompensować straty materialne oraz niematerialne, jakich doznali bliscy tragicznie zmarłej osoby. Przy orzeczeniu o odszkodowaniu sąd bierze pod uwagę wkład materialny, jaki miała zmarła osoba w gospodarstwo domowe i jaki mogła w nosić w przyszłości. Mowa jest np.: o stałej – comiesięcznej pensji. Wkład niematerialny natomiast to np.: opieka nad domem, opieka nad dziećmi czy wnuczętami. Na wysokość zadość uczynienia mają wpływ także stary moralne. Sąd bierze pod uwagę ból, cierpienie bliskich, ale także poczucie straty, osamotnienie, problemy psychicznie czy nadszarpnięcie prawa do życia w rodzinie.

Innym przykładem świadczenia przysługującego po śmierci mamy je renta, która ma być rekompensatą comiesięczną, czasową lub jednorazową – w zależności od ustaleń. Przysługuje ona osobom, wobec których zmarła miała obowiązek alimentacyjny czy dostarczała niezbędnych środków do życia. Sytuacje należy rozpatrywać indywidualnie. Aby zobrazować skuteczność i potrzebę realizacji odszkodowania warto posłużyć się przykładem.

Wyrok o sygn. akt I C 1499/1333 Sądu Okręgowego we Wrocławiu z dnia 24 lipca 2014 r. w sprawie wypadku – o zadośćuczynienie za śmierć osoby bliskiej na podstawie art. 446 KC

Tragicznie zmarła mama przechodzi po prostu przez pasy. Była widoczna, przechodziła prawidłowo w miejscu do tego wyznaczonym. Niestety, kierowca nie zachował należytej ostrożności i kobieta zmarła. Wyrokiem sądu córka z upośledzeniem i mąż tragicznie zmarłej otrzymali: córka 120 tys. zł odszkodowania oraz 115 tys. mąż zmarłej. Sąd w orzecznictwie uzasadnił swoją decyzję tym, że zmarła mam sprawowała całodobową opiekę nad córką, która przeżyła traumę, gdyż sama uczestniczyła w wypadku. Córka straciła poczucie bezpieczeństwa, oparcia, których brak wywołał pogłębienie zaburzeń psychicznych. Mąż natomiast został zmuszony do przejęcia wszystkich obowiązków domowych, opieki na chorą córką, a sama strata żony spowodowała pogorszenie się stanu zdrowotnego powoda oraz wywołała poczucie samotności.

Przykład prosto z życia Kancelarii VOX VERITAS – odszkodowanie za śmierć matki

Wypłata zadośćuczynienia w 12 dni – 75.000 PLN za śmierć matki.

Nasza 51 letnia Klientka zgłosiła się do nas o pomoc w odzyskaniu zadośćuczynienia po śmierci swojej Mamy. Sprawę poprowadziliśmy zgodnie z normami naszej Kancelarii  tzw.” SZYBKIEJ WYPŁATY ” tj. zapewnienie o Odszkodowaniu w 30 dni. Zgodnie z zapisami umowy już po 2 dniach od momentu podpisania umowy i pełnomocnictwa szkoda z roszczeniem została zgłoszona do MTU Grupa Ergo HESTIA S.A. Dzień zgłoszenia: 10 listopad 2016r.

Ubezpieczyciel  w dn. 18 listopad 2016. wypłacił kwotę 40.000zł tytułem zadośćuczynienia tj. w 8 dni od momentu zgłoszenia naszego roszczenia przez Kancelarię a 10 dni od momentu podpisania przez umowy przez Handlowca. Wszystko z naszą wewnętrzną procedurą: szybka wypłata ” Odszkodowanie do 30 dni.

TO DUŻY SUKCES NA RYNKU ODSZKODOWAŃ !. Prawdopodobnie nigdy wcześniej nie udało się wywalczyć żadnej firmie na rynku tak dużej kwoty w tak krótkim czasie.

Ubezpieczyciel po naszych skutecznych i twardych negocjacjach przystał na nasza propozycję i podjął decyzje o wypłacie kwoty o którą wnosiliśmy : 75.000zł w formie ugody. Ugoda jest bardzo wysoka biorąc pod uwagę wiek poszkodowanej i roszczącej. Szczegóły w zakładce : Sukcesy .

Jak załatwić odszkodowanie za śmierć matki?

Sprawę należy powierzyć fachowcom, którzy nie ominą żadnej szkody, krzywdy wyrządzonej najbliższym. VOX VERITAS jest kancelarią, która wie, jak otrzymać wysokie odszkodowanie za śmierć matki. Mając wiele sukcesów na swoim koncie i mając na uwadze Państwa dobro i sytuację życiową, dokładamy wszelkich starań, aby proces nie był długotrwały i nie podsycał traumatycznych wspomnień. Dlatego wprowadziliśmy pionierski system „SZYBKA WYPŁATA”, który przyspiesza o 70% wypłaty odszkodowań. Szczegóły są dostępne w zakładce „O nas”.

Czy warto zabiegać w sądach o odszkodowanie? Oczywiście, że zadośćuczynienie jest bardzo ważne i zawsze należy o nie walczyć, ponieważ jego celem jest nie tylko ukojenie, a przede wszystkim naprawa strat materialnych, niematerialnych czy moralnych.

Przewiń do góry

Bezpłatnie sprawdzimy, czy należy Ci się

Oświadczam też, że wyrażam zgodę na przetwarzanie w/w moich danych osobowych w celu marketingu bezpośredniego i pośredniego produktów lub usług VOX VERITAS ODSZKODOWANIA Sp. z o.o. KRS: 0000651942: ul. Mickiewicza 29 ,40-085 Katowice w tym przesyłania mi ofert marketingowych.