Menu Zamknij

Odszkodowanie za śmierć córki

odszkodowanie za wypadek śmiertelny

Twoja córka zginęła. Należy Ci się odszkodowanie!

Wypełnij szybki formularz i dowiedź się ile możesz otrzymać.

lub zadzwoń pod numer +48 505 657 675

Specjalizujemy się w odzyskiwaniu: Zadośćuczynienia i Odszkodowania za Wypadki Śmiertelne
z wyszczegulnieniem :odszkodowanie za śmierć dziadka, odszkodowanie za śmierć babci, odszkodowanie za śmierć ojca, odszkodowanie za śmierć matki, odszkodowanie za śmierć syna, odszkodowanie za śmierć córki.

Odszkodowanie za śmierć córki

Najbliżsi członkowie rodziny są najważniejszymi osobami w naszym życiu. Dotyczy to również własnych dzieci – córki. Utrata tak ważnej osoby w naszym życiu jest bardzo bolesną stratą. Ukochana córeczka tatusia czy pierwsza przyjaciółka mamy zostawia po sobie ogromną pustkę, której nic nie wypełni. Trauma po wypadku, ból cierpienie, utrata perspektywy posiadania wnucząt to niepowetowane straty i żadne pieniądze nie zwrócą ukochanej córki.

O własne życie jednak należy zawalczyć. Małoletnia czy już dorosła córka była wielkim skarbem, a jej strata musi zostać zrekompensowana, choć w niewielkim stopniu za krzywdy, które dotknęły jej najbliższych. Pieniądze za śmierć córki można wykorzystać bowiem na leczenie podupadłego zdrowia po traumatycznych przeżyciach jako rentę po utracie żywicielki młodej rodziny czy jako pomoc, gdy córka wpierała finansowo swoich rodziców.

Kto może otrzymać odszkodowanie za śmierć córki?

O odszkodowanie za śmierć córki można starać się do 20 lat od momentu nastąpienia zgonu – niezależnie od tego, czy córka była małoletnia, czy już dorosła. O pieniądze za śmierć córki ubiegać się mogą oczywiście rodzice, ale również dzieci córki, mąż (zięć) czy najbliżsi, którzy byli blisko w relacjach rodzinnych z tragicznie zmarłą w wypadku.

Ile mogę otrzymać odszkodowania i zadośćuczynienia za śmierć córki?

Sąd przy orzeczeniu o odszkodowaniu za śmierć córki bierze pod uwagę wiele zmiennych materialnych i niematerialnych. Za szkody niematerialne uważa się ból, cierpienie, narastającą samotność, poczucie utraty wnuków czy urazy psychiczne, wywołane tragicznymi wydarzeniami. Sąd rozpatruje również aspekty materialne. Córka mogła być osobą dorosłą, pracować i wspierać materialnie rodziców we wspólnym lub odrębnym gospodarstwie domowym. Sąd bierze pod uwagę skalę pomocy oraz więź łączącą córkę z rodzicami. Córka również mogła być mamą, dlatego o rentę ubiegać się mogą dzieci zmarłej oraz o mąż z tytułu utraty żony, matki swoich dzieci. W przypadku męża tragicznie zmarłej dodać należy, że musi przejąć on jej obowiązki domowe oraz całkowitą opiekę nad dziećmi. Odszkodowania za śmierć córki jest uzależnione od wielu zmiennych i wynosi od kilku do kilkuset tysięcy. Najlepiej zobrazować to na przykładzie.

Małgosia Mazurek była 7-letnią dziewczynką. W kwietniu 2014 roku w okolicach Jarocina wysiadała z autobusu szkolnego i przechodziła w poprzek jezdni. Nadjeżdżają samochód osobowy, nie zachował należytej ostrożności i śmiertelnie potrącił dziewczynkę na oczach czekającej matki po drugiej stronie jezdni. Początkowo ubezpieczyciel przyznał matce i ojcu po 20 tys. zł odszkodowania, jednak uwzględniając współwinę małoletniej. Po wystąpieniu na drogę sądową uznano wyłączną winę kierowcy, który został skazany na 1,5 roku więzienia za spowodowanie wypadku. Ostateczne orzeczenie sądu to 100 tys. złotych odszkodowania dla matki i 80 tys. zł odszkodowania dla taty. Sąd wziął pod uwagę okoliczności wypadku, śmierć na oczach mamy, orzeczenie o winie kierowcy samochodu osobowego oraz późniejsze straty niematerialne, ból, cierpienie, utratę do prawa życia w rodzinie, utratę dalszych następstw, czyli posiadania dzieci, fakt, że zmarła córka nie wyjdzie za mąż, nie będzie miała swoich dzieci, przez co rodzice tragicznie zmarłej, nie doczekają się wnucząt. Wszystkie te okoliczności wpłynęły na wysokość odszkodowania. Jak załatwić odszkodowanie za śmierć córki?

Ważne jest, aby sprawę powierzyć profesjonalistom. Firmy ubezpieczeniowe często starają się zbić wysokość odszkodowania, działając na szkodę ofiary wypadku. Profesjonalna kancelaria taka jak Vox Veritas pomaga nie tylko w uzyskaniu odszkodowania, ale również w uzyskaniu należnych świadczeń po śmierci córki i pomocy psychologicznej po traumie. Mając na uwadze troskę o Państwa zdrowie fizyczne i psychiczne, rozumiejąc ogrom straty, ból i cierpienie, dokładamy wszelkich starań, aby sprawa została jak najszybciej rozwiązana i zakończona. Dlatego wprowadziliśmy pionierski system „SZYBKA WYPŁATA”, który przyspiesza o 70% wypłaty odszkodowań. Szczegóły są dostępne w zakładce „O nas”. Oddzwaniamy do 28 sekund, zachęcamy by sprawdzić.

Zachęcamy do walki o swoje dobro. Utrata córki to trauma, ból i wieloletni powrót do stabilizacji sytuacji życiowej. Żadne pieniądze nie zwrócą ukochanej, tragicznie zmarłej córki, ale wspomogą dalsze życie i choć w małym stopniu zrekompensują cierpienia, bo wiemy, że straty nie zdołają.