Odszkodowanie lotnicze – spóźniony lub odwołany lot

Odszkodowanie lotnicze – spóźniony lub odwołany lot.

Sytuacje, gdy loty zostaje odwołany lub występują opóźnienia, są dość częstym zjawiskiem na lotniskach. Trudne warunki, w których trzeba oczekiwać na spóźniony samolot, nie są niczym przyjemnym, tym bardziej, jeśli umówione spotkanie służbowe jest wyliczone co do godziny. Sytuacja staje się trudniejsza, gdy spieszymy się z powodów losowych. Członek rodziny, który znalazł się w szpitalu czy pogrzeb bliskiej osoby, to sytuacje wymagające jak najszybszego dotarcia na miejsce. Przykładem też są inne sytuacje, jak wylot na wakacje, gdzie jest opłacony hotel, a odwołany lot komplikując cały urlop. Zła organizacja, zły stan techniczny samolotu czy awarie na samym lotnisku to częste przyczyny opóźnień lub odwołania lotu. Dbałość o stan techniczny maszyn, urządzeń na lotnisku czy w samolocie to obowiązek operatora linii lotniczych i obsługi lotniska. Nie może być on przyczyną odwołania lotu jak warunki niezależne, czyli zła sytuacja polityczna kraju czy pogoda. Poza tym przewoźnik ma w obowiązku poinformowania pasażerów w terminie od 7 do 14 dni o odwołaniu lub zmianie terminu lotu.

Za opóźniony lub odwołany lot należy się odszkodowanie

Rekompensata związana bezpośrednią podróżą, dotyczy zwrotu kosztów, czyli zwrot kosztów za bilet lotniczy do 7 dni, gdy podróż nie doszła do skutku lub okazała się już bezcelowa. Jeśli spotkanie służbowe odbyło się bez Państwa udziału, to znaczy, że nie ma celu w ponownym locie w wyznaczone miejsce i pasażer ma prawo żądać zwrotu należności za bilet. Drugi wariant to żądanie lotu w to samo miejsce, na podobnych warunkach lub zaplanowanie identycznego lotu w zaakceptowanym przez Państwa terminie. Jakie odszkodowanie należne jest pasażerowi za odwołany lub opóźniony lot? Za odwołany/opóźniony lot przewoźnik zobligowany jest do zapłaty odszkodowania zależnego od długości lotu. Dla lotów o długości:

  • do 1500 km odszkodowanie wynosi 250 EUR,
  • od 1500 km do 3500 km odszkodowanie wynosi 400 EUR,
  • dla pozostałych nieuwzględnionych wyżej lotów 600 EUR.

Przewoźnik może wypłacić sumę o połowę niższą, jeśli zaproponuje inny lot, w którym czas przybycia nie odbiega znacząco od pierwotnie planowanego. Dla lotów o długości:

  • do 1500 km odszkodowanie wynosi 125 EUR do 3 godzin różnicy w przylocie,
  • od 1500 km do 3500 km odszkodowanie wynosi 200 EUR do 3 godzin różnicy w przylocie,
  • dla pozostałych nieuwzględnionych wyżej lotów 300 EUR do 4 godzin różnicy w przylocie.

Potrzebujesz pomocy przy odszkodowaniu lotniczym ? Skontaktuj się z nami!

Wypełnij szybki formularz i dowiedź się jak możemy Ci pomóc.

[caldera_form id=”CF5bf2a13c9483b”]

Jak uzyskać odszkodowanie za opóźniony lot?

Stosowne formularze znajdują się na stronach przewoźników, ale często sprawa kończy się na skargach. Warto skorzystać z profesjonalnej kancelarii, która pomoże w otrzymaniu należnego odszkodowania, ale również pomoże w otrzymaniu zadośćuczynienia za poniesione straty. Vox Veritas to doświadczona kancelaria, która ma setki pozytywnie rozwiązanych spraw o odszkodowania należne poszkodowanym. Świadczymy usługi z pełną wyrozumiałością, empatia i staramy się zrozumieć problemy przybyłych do nas osób. Mogą być Państwo pewni, że korzystając z naszych bezpłatnych porad czy infolinii, otrzymają Państwo pełną opiekę od rozpoczęcia sprawy aż do jej zakończenia. Najlepiej omówić problem na przykładach.

Rodzina Pana Roberta z Radomia (czteroosobowa) udawała się na wakacje samolotem do Tbilisi, który spóźnił się o ponad 3 godziny. Po interwencji kancelarii rodzina Pana Roberta otrzymała 3200 EUR odszkodowania. Podobną sytuację przeżył Pan Łukasz z Krakowa. Odwołanie przed samym wylotem lotu z Poznania do Frankfurtu spowodowało spóźnienie się na lot przesiadkowy. Dzięki interwencji kancelarii Pan Łukasz otrzymał 600 EUR odszkodowania. Podobnych przykładów jest znacznie więcej i to zakończonych pozytywnym rozwiązaniem sprawy! Przewoźnik nie wykpił się od odpowiedzialności przyczynami niezależnymi i musiał wypłacić należne odszkodowanie.

Kancelaria Vox Veritas wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, prowadzi sprawy opóźnionych/odwołanych lotów. Warto walczyć o zadośćuczynienie, tym bardziej że anulowanie lotów, wiąże się często z bardzo przykrymi konsekwencjami. Odwołane wakacje, opuszczone spotkanie służbowe, czy spóźnienie się na pogrzeb członka rodziny. Takie konsekwencje, jakie ponoszą pasażerowie linii lotniczych, muszą podlegać odszkodowaniu, które jest zadośćuczynieniem za poniesione straty. Jedną formą kontaktu z Vox Veritas Odszkodowania jest zostawienie swojego numeru telefonu w formularzu call page a konsultant oddzwoni do 28 sekund . Druga formą jest zostawienie danych w formularzu :” oszczędzaj czas i pieniądze „.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Czytaj także:

zacznij z nami chodzić

Bezpłatna