Nasz podopieczny w reportażu TVP – pomoc po wypadku

HISTORIA POSZKODOWANEGO

Pan Ludwik, pacjent po wypadku  komunikacyjnym, potrącony na pasach, ciągnięty przez samochód kilkadziesiąt metrów. Doznał licznych urazów głowy, szyi, miednicy, narządów wewnętrznych. Po licznych operacjach ratujących życie, został unieruchomiony na długi czas, czego konsekwencją były duże przykurcze stawów biodrowych, kolanowych, skokowych. Pan Ludwik od 2 lat porusza się na wózku inwalidzkim. Największe  przykurcze miał w stawach kolanowych (90 stopni). Według lekarzy ortopedów – brak rokowania na chodzenie.

POMOC – DORADCY PO WYPADKU

Poszkodowany miał urazy głowy, szyi, miednicy, nogi i narządów wewnętrznych. Przeszedł kilka operacji ratujących życie. Już zawsze miał jeździć na wózku. Nikt nie mógł mu pomóc. Wreszcie trafił do VOX VERITAS Rehabilitacja – doradcy po wypadku , który zaproponował badanie i leczenie w Górnośląskim Centrum Medycyny i Rehabilitacji w Katowicach. AMED wraz z doradcą poszkodowanych VOX VERITAS Rehabilitacja zaprojektowali nowatorską metodę rehabilitacji, chcąc poprawić jakość życia Panu Ludwikowi. Głównym celem jest uzyskanie pozycji stojącej  i poruszanie się bez wózka inwalidzkiego. Wspólny pomysł na leczenie dał zaskakujący efekt i jest wspólnym sukcesem.

POZNAJ MAGAZYN O REHABILITACJI:

TERAPIA FINANSOWANA JEST Z OC SPRAWCY WYPADKU

Nowoczesna specjalistyczna i celowana rehabilitacja oraz dedykowane ortezy redresyjne finansowane są z OC sprawcy wypadku. Doradca po wypadku VOX VERITAS Rehabilitacja zapewnia odpowiednie zaplecze prawne  i wiedzę, aby udowodnić zasadność zastosowania tej konkretnej terapii i nowoczesnego , drogiego leczenia, jak również konieczności pokrycia przez Ubezpieczyciela wszelkich kosztów związanych z rehabilitacją zgodnie z wyrokiem Sądu Najwyższego z 2016 r.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O DORADZTWIE PO WYPADKU: https://voxrehabilitacja.pl/

 

POMYSŁOWOŚĆ TERAPII

Połączenie kilku terapii manualnych w jedną oraz zaprojektowanie specjalnych ortez znanego producenta firmy VIGO pozwoliło na stworzenie zupełnie nowej metody fizjoterapeutycznej.Innowacyjność metody wymyślonej przez specjalistów z VOX VERITAS Rehabilitacja i Amed Katowice polega nie tylko na stosowaniu dynamicznych ortez, ale połączeniu też kilku terapii manualnych w jedną. Tak powstała zupełnie nowa metoda, która pacjentowi powoli pozwala stanąć na nogi i zrobić pierwsze kroki od 2 lat.

OBEJRZYJ REPORTAŻ ZREALIZOWANY PRZEZ TVP KATOWICE

W AMED PONAD 20 STOPNI ZWIĘKSZYŁ SIĘ ZAKRES RUCHOWOŚCI POSZKODOWANEGO.

„Na dzień dzisiejszy zwiększyliśmy zakres ruchomości stawów kolanowych ponad 20 stopni w ciągu miesiąca , co dobrze prognozuje na przyszłość. W związku z tym wskazana jest kontynuacja rehabilitacji i programowanie jej do stale zmieniającego się stanu układu stawowo-mięśniowego pacjenta.

PODZIĘKOWANIE DLA VOX VERITAS REHABILITACJA

„Dziękuję doradcom po wypadku z firmy VOX VERITAS Rehabilitacja za wszelką heroiczną pomoc, doradztwo i zaangażowanie w to, abym chodził i umożliwienie mi leczenia na światowym poziomie w AMED Katowice.”– Pan Ludwik

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Czytaj także:

zacznij z nami chodzić

Bezpłatna