Doznałem obrażeń ciała

Odszkodowanie za złamany kręgosłup

Życie toczy się w szalonym tempie. Często nie zauważa się płynącego czasu do momentu, gdy nie wydarzy się tragedia. Wystarczy jedno pośliźnięcie się, jeden niefortunny upadek czy kolizja drogowa i następuje złamanie życia przez złamany kręgosłup. Rozpoczyna się długa rehabilitacja, walka o powrót do sprawności ruchowej, a przede wszystkim procesowanie się o należne odszkodowanie i zadośćuczynienie za załamany kręgosłup. Czy w tak traumatycznych chwilach, podczas życiowej tragedii warto myśleć o należnych środkach finansowych? Ile wynosi odszkodowanie i zadośćuczynienie za załamany kręgosłup? Nasza Kancelaria prawna Vox Veritas specjalizuje się w tego typu sprawach nie tylko pod kątem uzyskania dla poszkodowanych zadośćuczynienia, ale pomagamy także w rehabilitacji.

Odszkodowanie i zadośćuczynienie za złamany kręgosłup.

Jak pokazuje życie, nie wolno się poddawać. Wypadek komunikacyjny może złamać kręgosłup, ale nie może złamać życia. Pokonanym jest ten, kto nie walczy. Podjęcie walki o własne życie, o godne życie przez odszkodowanie i zadośćuczynienie, jest zwycięstwem. Jednak musi być ono pełne i przy minimalnej szansie na odzyskanie sprawności, należy także stoczyć zwycięską walkę o powrót do chodzenia, niezależności. Według licznych orzeczeń sądowych poszkodowani, którzy ulegli wypadkowi i doznali złamania kręgosłupa, otrzymywali od 3000 zł nawet do 2 000 000 zł odszkodowania, gdy doszło do całkowitego niedowładu i porażenia. Nie inaczej było w sprawie z dnia 10.12.2010 (sygn. I C 53/13 – Wyrok Sądu Okręgowego we Wrocławiu), gdy Pan R.T. za załamanie górnego odcinka szyjnego kręgosłupa w wypadku komunikacyjnym otrzymał 100 000 zł. Dlaczego tak się stało? Poszkodowany, który doznał złamania kręgosłupa w wypadku ma prawo do:

  • zadośćuczynienia i odszkodowania za poniesione straty niematerialne i materialne;

  • zwrotu kosztów leczenia;

  • zwrotu kosztów opieki stanowionej przez osoby trzecie;

  • zwrotu utraconych korzyści;

  • renty

  • pokrycia kosztów przekwalifikowania zawodowego

  • zwrotu kosztów dojazdu do placówek medycznych

  • pokrycia kosztów rehabilitacji z polisy OC sprawcy zdarzenia (Uchwała Sądu Najwyższego z dnia 19 maja 2016 r.o sygn. akt III CZP 63/15 Sąd Najwyższy rozstrzygnął, czy poszkodowany w wypadku drogowym w ramach OC posiadacza pojazdu może skorzystać z opieki zdrowotnej poza systemem NFZ). 

Pozyskanie środków finansowych od ubezpieczyciela ma nie tylko złagodzić ból i cierpienie w sensie moralnym, ale przede wszystkim ma pozwolić na powrót poszkodowanemu do godnego życia.

Przykładowa sprawa:

 

Uzyskaj odszkodowanie

Zamów bezpłątną konsultację
Oświadczam też, że wyrażam zgodę na przetwarzanie w/w moich danych osobowych w celu marketingu bezpośredniego i pośredniego produktów lub usług VOX VERITAS ODSZKODOWANIA Sp. z o.o. KRS: 0000651942: ul. Mickiewicza 29 ,40-085 Katowice w tym przesyłania mi ofert marketingowych.
Przewiń do góry

Bezpłatnie sprawdzimy, czy należy Ci się

Oświadczam też, że wyrażam zgodę na przetwarzanie w/w moich danych osobowych w celu marketingu bezpośredniego i pośredniego produktów lub usług VOX VERITAS ODSZKODOWANIA Sp. z o.o. KRS: 0000651942: ul. Mickiewicza 29 ,40-085 Katowice w tym przesyłania mi ofert marketingowych.