VOX VERITAS uczestniczył w Światowym Dniu Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych

W trzeci weekend listopada, jak co roku, obchodzony jest Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych. Niestety w ciągu ostatniego roku na polskich drogach zginęło aż 3026 osób, a wiele więcej doznało uszczerbku na zdrowiu. W związku z tą datą w Zabawie k. Tarnowa, w Sanktuarium Błogosławionej Karoliny Kózkówny, odbyła się msza święta w intencji ofiar wypadków i ich rodzin, a pod pomnikiem ofiar wypadków drogowych złożono kwiaty oraz zasadzono Drzewo Pamięci. W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa oraz Krajowa Rada BRD. #voxveritas zabawie #swiatowydzienwypadkowdrogowych

 

19 listopada przeżywamy Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. To czas kiedy uświadamiamy sobie jak wiele osób traci życie lub zdrowie każdego dnia podróżując różnego rodzaju środkami transportu drogowego. Wypadki drogowe to wciąż globalny problem, potrzeba wciąż nowych starań aby zwiększyć bezpieczeństwo na naszych drogach. Oprócz starań prawnych, akcji uświadamiających dołącz należy modlitwę za ofiary wypadków i ich rodziny.

Główne uroczystości obchodów Dnia Pamięci w Polsce od kilku lat odbywają się w Zabawie koło Tarnowa w Sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny, jak również przy pomniku ofiar wypadków i katastrof komunikacyjnych oraz przemocy „Przejście”, który powstał jako miejsce upamiętnienia tych, którzy zginęli w wypadkach oraz miejsce spotkań i terapii ich rodzin. Jej organizatorami są parafia p.w. Trójcy Przenajświętszej – Sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny wraz ze Stowarzyszeniem i Fundacją Przejście, Centrum Inicjatyw na rzecz poprawy Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego,  Instytut Transportu Samochodowego oraz Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. (za www.policja.pl)

Przewiń do góry

Bezpłatnie sprawdzimy, czy należy Ci się

Oświadczam też, że wyrażam zgodę na przetwarzanie w/w moich danych osobowych w celu marketingu bezpośredniego i pośredniego produktów lub usług VOX VERITAS ODSZKODOWANIA Sp. z o.o. KRS: 0000651942: ul. Mickiewicza 29 ,40-085 Katowice w tym przesyłania mi ofert marketingowych.