odszkodowanie typ

1 mln zł i 14 247,94 zł renty – SPRAWA DLA REPORTERA

17-letni mężczyzna kierujący audi prawdopodobnie stracił panowanie nad samochodem i uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku zderzenia kierowca oraz 22-letni, siedzący z tyłu pasażer  z obrażeniami ciała zostali przetransportowani do szpitala w Pile. Przebywająca obok kierowcy pasażerka w stanie ciężkim została przetransportowana śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Bydgoszczy.

odszkodowanie typ

SZCZĘŚCIE W NIESZCZĘŚCIU

Wystarczył ułamek sekundy, by los okazał się niełaskawy  i zdmuchnął młodziutkie życie Julii w otchłań, z której do dziś nie może się wydostać. Mówi się, że nie można umrzeć na próbę, jednak  Julia znalazła się  już po tamtej stronie. Ratownicy ze śmigłowca  widząc wrak auta, które niemal oplotło przydrożne drzewo, przecierali oczy ze zdumienia… Tego wypadku nikt nie miał prawa przeżyć… Szczęście w nieszczęściu? Dla dwóch uczestników tego wypadku – tak. Niestety nie dla Julii, dla której od tej chwili już nic  nie jest takie samo, jak kiedyś…

Julcia

Ze szpitala została wypisana bez świadomości – jej mózg się nie obudził. Moja córka ma wielką wolę walki – mówi mama Julii.  Cieszy nas każdy mały sukces – uścisk ręki, mruganie powiekami, reakcja na to, co do niej mówię. Od wypadku minął rok i 4 miesiące. Przez długi czas Julcia znajdowała się w Budziku, potem w ZOL w Toruniu. Od marca jest z nami w domu i robimy, co możemy, żeby poprawić jej stan. Jednak kolejne koszty rehabilitacji przerastają nasze możliwości, a Julcia potrzebuje ciągłej opieki i ćwiczeń – tłumaczy Pani Małgorzata, z trudem powstrzymując łzy.

DANIEL KOCUR – PREZES VOX VERITAS® W STUDIU TELEWIZYJNYM

Sprawa dla reportera to cieszący się niezwykłą popularnością program interwencyjny, emitowany na antenie TVP1 od ponad trzydziestu lat. Porusza on problemy aktualnych zjawisk i wydarzeń –  czasem kontrowersyjnych i bulwersujących, często również pokazujących ludzką walkę o zdrowie i życie.

Obok dokładnego omówienia przebiegu wydarzeń, którym poświęcony jest konkretny odcinek, kluczowym elementem „Sprawy dla reportera” są wystąpienia eksperckie. Ich zadaniem jest wyjaśnienie wielu zawiłości prawnych oraz znalezienie jak najlepszych rozwiązań dla osób poszkodowanych – bohaterów programu.

Biegli, a wśród nich – przedstawiciele wymiaru sprawiedliwości, reprezentanci świata medycznego, psychologowie, policjanci i inni eksperci, zapraszani do studia  przez panią Elżbietę Jaworowicz, próbują zrozumieć motywy postępowania w toczących się sprawach oraz wyjaśniają, co można było zrobić inaczej.

Gościem jednego z odcinków był pan Daniel Kocur – Prezes Kancelarii VOX VERITAS®, która specjalizuje się w pozyskiwaniu ogromnych kwot odszkodowań dla osób poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia odcinaka „Sprawy dla reportera” z udziałem eksperta z VOX VERITAS ®

WALKA O ZDROWIE I ŻYCIE JULII

Pewnego dnia odebraliśmy telefon od zrozpaczonej mamy Julii – „Błagam Was o pomoc! Słyszałam, że jesteście najlepsi. Pomogliście już Agnieszce, pomóżcie mojej kochanej córce. Tylko w Was moja jedyna nadzieja ” – usłyszeliśmy w słuchawce. Pani Małgorzata wyjaśniła nam, że od 2 lat sprawami jej córki zajmują się firmy odszkodowawcze, a rodzinę nie stać na leczenie i rehabilitację, gdyż wywalczona kwota to kropla w morzu potrzeb – jedyne 69 498,00 PLN.

Ta rozmowa, a także telefon od Pani Agnieszki – naszej Klientki, której córka miała podobny wypadek wywołała u nas ogromne poruszenie. Postanowiliśmy, że zrobimy wszystko, by pomóc Julce w walce o powrót do zdrowia i sprawności.

I ETAP – ANALIZA SPRAWY PRZEZ PRACOWNIKÓW VOX VERITAS

Już na drugi dzień, mimo odległości 600 km, osobiście udałem się do Centrum Neurorehabilitacji im. prof. Jana Talara w Iławie. Moim celem było przeanalizowanie procesu rehabilitacji Julii oraz przebiegu sprawy odszkodowawczej. Z dokumentów wynikało, że jest ona prowadzona w sposób „typowy” – bez wcześniejszego przygotowania medycznego i wiedzy z zakresu robotycznej rehabilitacji, co jest kluczowe w tego typu sprawach, a o czym Klienci nie mają pojęcia. Z prawnego punktu widzenia wcześniejsze działania odszkodowawcze zostały przeprowadzone w sposób mało profesjonalny, śmiało można by rzec – „na kolanie”.

Niestety nie była to jedyna, przeprowadzona w nieodpowiedni sposób sprawa. Coraz częściej bowiem zgłaszają się do nas osoby poszkodowane, które zaufały nieodpowiednim, jak się później okazało kancelariom.

Nie było czasu na dłuższe zastanawianie się. Wraz z moim zespołem adwokatów, postanowiłem więc natychmiast zabrać się do pracy” – tłumaczy Daniel Kocur – prezes VOX VERITAS.

II ETAP – 104 247,00 PLN ZADOŚĆUCZYNIENIA W 2 DNI

Po analizie sprawy, a w szczególności błędów, jakie zostały popełnione podczas jej wcześniejszego  prowadzenia zabraliśmy się do pracy. W oparciu o odpowiednie rekomendacje i kontakt z Ubezpieczycielem, decyzją z dnia  9 września 2020 roku , a więc 2 dni po przekazaniu nam sprawy przez rodzinę uzyskaliśmy 104 247,00 PLN odszkodowania co było ogromnym szokiem dla rodziny.

III ETAP – 74031,30 PLN ODSZKODOWANIA I 5194,00 PLN RENTY W 18 DNI

Przystąpiliśmy jednocześnie do negocjacji, których celem było wywalczenie jak najwyższej kwoty renty. Decyzją z 25 września 2020 roku przyznano Julii kwotę  5194 00 PLN renty, wypłacaną co miesiąc.

W tym samym dniu, po negocjacjach z Ubezpieczycielem, udało nam się uzyskać zwrot kosztów turnusów rehabilitacyjnych, zwrot kosztów opieki itp. w kwocie –  74031,30 PLN. Na podkreślenie zasługuje fakt, że było to niezwykle ważne, gdyż owe środki będą mogły posłużyć do sfinansowania kolejnej rehabilitacji.  Wszystkie te kwoty zostały pomniejszone z uwzględnieniem – 50 % przyczynienia.

IV ETAPKOSZTOWNA REHABILITACJA ROBOTYCZNA W ZASIĘGU RĘKI.

Dla osób poszkodowanych w wypadkach drogowych, a w szczególności mających urazy twarzo – czaszki i rdzenia kręgowego liczy się czas. Najistotniejszą sprawą  w walce o zdrowie jest jak najszybsze włączenie rehabilitacji robotycznej z wykorzystaniem egzoszkieletu, lokomatu, luny czy elektrostymulacji. Turnusy rehabilitacyjne w najlepszych klinikach to kwoty rzędu 15 000 – 25 000 PLN – mówi ekspert VOX VERITAS®

Rozpoczęliśmy więc trudną i mozolną walkę o adekwatne odszkodowanie i rentę, dzięki której Julka mogłaby być bez przeszkód rehabilitowana na wysokim poziomie.

Na podkreślenie zasługuje fakt, że VOX VERITAS® zleca ekspertyzy medyczne i negocjuje rentę na rehabilitację robotyczną, a nie zadowala się tylko zwrotem pieniędzy za przedstawione faktury co jest niestety standardową praktyką prawników i firm odszkodowawczych w Polsce. Firma VOX VERITAS® nie idzie na skróty i  nie walczy jedynie za zwrot za wydatki poniesionych w związku z rehabilitacją.

„Zgodnie z uchwałą sądu najwyższego z maja 2016 poszkodowanemu należy się zwrot za prywatne uzasadnione leczenie”

Nasz zespół ekspertów doskonale wie  w jaki sposób  wynegocjować nie tylko wysokie odszkodowanie, ale również  wysoką rentę na zrobotyzowaną rehabilitacje. Powołaliśmy konsylium lekarskie, które w odpowiedni sposób zaopiniowało sprawę urazów Julki oraz zasugerowało sposób jej leczenia, jak również przedstawiliśmy Ubezpieczycielowi plan rehabilitacji na najbliższe lata.

V ETAP – REKORDOWE ODSZKODOWANIE –  1 000 000 PLN I 14 247,94 PLN RENTY

Dzięki odpowiedniej wiedzy i doświadczeniu w branży odszkodowawczej oraz wykonanym ekspertyzom medycznym udało nam się uzyskać prawdopodobnie największe odszkodowanie w Polsce gdzie były podobne urazy uwzględniając, że kwota jest w tzw. likwidacji, a więc bez zawarcia ugody z otwarta drogą sądową. Ubezpieczyciel ugiął się pod naszymi argumentami  i doceniając naszą pracę – wystosował oświadczenie w tej sprawie.

W NAJLEPSZYCH RĘKACH PROF. HARATA I PROF. TALARA

Na eksperckich krzesłach w programie „Sprawa dla reportera” zasiedli również światowej sławy lekarze, którzy ze wszystkich sił walczyli i nadal walczą o zdrowie Julii.  Prof. dr hab. n. med. Marek Harat – jeden z najsłynniejszych polskich neurochirurgów operował poszkodowaną tuż po wypadku.  Rodzice nie kryją, że tylko właśnie prof. Haratowi Julka  żyje i może dziś walczyć o powrót do zdrowia i sprawności.

Podczas nagrania nie mogło zabraknąć prof. dr hab. n. med. Jana Talara, w którego Centrum Neurorehabilitacji Klinicznej i Rodzinnej przy “Gołębim Dworze” w Iławie leczy się obecnie Julka. To nie tylko wspaniały doświadczony lekarz, ale również wspaniały człowiek. Jak wspominała mama Julii -„Profesor Talar przyjął nas w domu w nocy i nie wziął ani 1 zł , przekierował do Profesora Harata , który natychmiast zoperował głowę. Zawdzięczamy wszystko Profesorowi Talarowi , wiemy że Julcia żyje dzięki Jego stałej pomocy. To człowiek który przywraca godność życiu i daje nadzieję nie tylko Pacjentowi, ale również jego rodzinie ”.

WALCZYMY O 3 000 000 PLN ZADOŚĆUCZYNIENIA.

Tak duża kwota 1 000 000 PLN I 14 247,94 PLN zostały wynegocjowane z uwzględnieniem interesu klienta, tak więc bez zawarcia ugody co otwiera nam drogę sądową. Sprawę kierujemy do sądu  by walczyć o rekordowe zadośćuczynienie w kwocie 3 mln zł i walcząc o zmniejszenie przyczynienia.

Przewiń do góry

Bezpłatnie sprawdzimy, czy należy Ci się

Oświadczam też, że wyrażam zgodę na przetwarzanie w/w moich danych osobowych w celu marketingu bezpośredniego i pośredniego produktów lub usług VOX VERITAS ODSZKODOWANIA Sp. z o.o. KRS: 0000651942: ul. Mickiewicza 29 ,40-085 Katowice w tym przesyłania mi ofert marketingowych.